Guacamole
By admin on mai 10, 2008 in Matoppskrifter

Hjemmelaget guacamole er et must som tilbehør til enkelte retter her i huset. Den ferdigvarianten man får i butikkene kan ikke sammenlignes engang. Selv trodde jeg at jeg ikke likte guacamole helt til jeg fikk smake hjemmelaget.
En av de store fordelene, bortsett fra at smaken, er at man også kan tilpasse guacamolen etter smak og behag, eller det enkelte måltidets behov. Noen ganger har man i ekstra chili, lime og hvitløk. Andre ganger er kanskje resten av måltidet så sterkt at man vil ha en mildere variant og bruker mer rømme og avokado.
Mulighetene for variasjon over denne enkle grunnoppskriften er store, og det kan være lurt å lage litt ekstra. Denne pleier de fleste å forsyne seg minst to ganger av!
Ingredienser:
- 2 avokado
- 2 ss rømme
- 1-2 hvitløkfedd, finhakket
- 1/2 rød chili, renset for frø og finhakket
- saften fra 1 lime
- salt og pepper
Fremgangsmåte:
- Del avokadoene i to, fjern steinen og skrap ut kjøttet med en skje.
- Mos avokadokjøttet med en gaffel og bland inn de øvrige ingrediensene.
- Smak til med salt og pepper.









1 Trackback(s)
Post a Comment